Bir belediye kulübü olmamızın verdiği misyon ve sorumlulukla daha çok çocukla gençle buluşmak ve onları yelkenle tanıştırmak kararlığı içindeyiz. Bununla bağlantılı olarak kulüp olarak benimsediğimiz bir hedefimiz var “ BODRUM’DA YELKEN İLE TANIŞMAYAN ÇOCUK KALMASIN

Bu misyonu ve hedefi kendimize koyarken Bodr um’un ve Bodrumda ki deniz, yelken potansiyelinin farkındaydız. Çünkü Bodrum bir Deniz Kenti. Ekonomisinin önemli bir kısmını denizden, deniz turizminden ve bunun yan faaliyetlerinden sağlayan bir kent.

 

Bodrum’da yaşayan ve ilköğretimden mezun olan bir çocuğun yelken ve yüzme bilmesi gerekiyor. Çünkü bu coğrafyanın insanın kanında, doğasında özünde deniz var. Geriye sadece bunu ortaya çıkarmak ve işlemek kalıyor.

 

Bu hedeflerimize ulaşmak için Bodrum Belediyesi, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Yelken Federasyonu ile “Bodrum’da Yaşıyorum Yelkenle Tanışıyorum” projesi kapsamında işbirliği protokolü imzaladık.

Proje ile sağlıklı nesiller yetiştirerek, öğrencilerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin sağlanması, bağımsız karar almaları ve problemleri çözme yeteneklerinin gelişmesini amaçlandı.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan proje kapsamında, pilot okul olarak Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu tespit edildi. Bu kapsamda her eğitim öğretim yılının ikinci dönemi proje okullarımızdaki öğrencilerimizi deniz ve yelkenle buluşturuyoruz.