Kulübümüz 24 Temmuz 2006 yılından itibaren Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Ancak 2006 yılında önce Bodrum Belediyesi Spor Kulübü ve Bodrumspor Kulübü olarak iki ayrı spor kulübünün yelken şubesi mevcut idi. Faaliyetlerimize Bodrum merkezde 2004 yılında, şuan Denizciler Derneğinin mevcut bulunduğu yerde başladık. Bundan 1 yıl sonra Kumbahçe Mahallesinde bulunan Azmak Başı mevkiinde faaliyetlerimize devam ettik. Ancak her iki yerde de kalıcı bir tesisimiz olmadığı için sürekli yer değiştirmek zorunda kaldık. Kurumsal anlamda sağlam bir yapıya kavuşmamız 2006 yılının Temmuz ayında gerçekleşti. Faaliyetlerimize halen sürdürdüğümüz Bodrum Belediyesi Kayıkhane tesislerinde devam ediyoruz. Temmuz 2006’da Bodrum Belediye Spor ve Bodrumspor’un kurumsal olarak birleşme kararı söz konusu tarihten itibaren Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi adı altında kurumsal kimliğimizi devam ettirmekteyiz.

2020 yılı itibari ile lisanslı sporcu sayımız 52 dir. Ancak yaz dönemlerinde kurslarımızda her yıl ortalama olarak 250 yeni çocuk ve yetişkini yelken ile tanıştırıyoruz. 13 yılda ortalama olarak diyebiliriz ki 3000 kişiyi yelken ile tanıştırdık. İnsanları yelken ile tanıştırmamız sadece yaz kurslarımızda olmuyor. İleride de bahsedeceğim projelerimizden ev hanımlarına yönelik kurslarımız, okullar ile yaptığımız ortak eğitimler sayesinde de bir çok kişiyi yelken ile tanıştırıyoruz.

Eğitim verdiğimiz tekneler Optimist, Laser ve Topper Omega (Yetişkinlere yönelik eğitimde).

Faaliyetlerimize devam ettiğimiz Bodrum Belediyesine ait İçmeler mevkiinde bulunan Kayıkhane tesislerinde 250 metrekare yelken ve tekne depolama alanı, 40 ar kişilik 2 adet sporcu soyunma odası, 25 er kişilik 2 adet dershane, bot bağlama iskelemiz, tekne iniş rampamızve  500 yelken depolama kapasiteli bir alanımız mevcuttur

Sosyal tesis anlamında da; restaurant, sahil kısmında kafe ve halk plajı mevcut.[pb_builder]